Principy používání těla a mysli :-) - Fasciální cvičení

Cvičení je zaměřené na protahování fascií a svalů. Jedná se hlavně o preventivní cvičení proti bolestem zad, kloubů, svalstva a tkání. Jednotlivé hodiny cvičení budou tématicky zaměřené na konkrétní část těla. 

Cvičení je zaměřeno na bolesti v zádech, ztuhlost a z toho vyplývající různá pohybová omezení. Naučíte se jak předcházet bolestem a jak si poradit, když už bolestivý stav nastane. Naučíte se správně vnímat svou páteř a celé tělo, správnému dýchání. Budete schopni procítit, kdy máte špatné postavení těla a jak jej změnit. Ale hlavně se naučíte díky vizualizaci správnému držení těla a optimálnímu pohybu v gravitačním poli Země.

Přes dechové techniky a představivost se lze dostat k vnímání tkání a pomocí dechu odstraňovat bolesti a zatuhlost. Pravidelné a vědomé dýchání spolu s cílenou vizualizací vede k obnově buněk a zabraňuje rychlému buněčnému stárnutí.

Každý občas při pohybu pocítí bolest. A pokud  není velká, tak se tělo naučí této bolesti uhnout. Tím se postupně vytváří svalová neovnováha. V případě úrazu (např. zlomenina nohy) je po určitou dobu část těla znevýhodněna. Během rehabilitace je noha rozcvičována až do chvíle, kdy osoba může zase normálně chodit. Ale už nikdo nesleduje devastující vliv nerovnováhy na zbytek těla. V době postižení si člověk vytvořil nový pohybový vzorec a po ukončení problému jej používá stále. Tělo už neumí samo přepnout do původního pohybu. A tady se dává základ pro budoucí nový úraz nebo bolest jinde na těle, které může a nemusí přijít. Vše záleží na okolnotech.

Nemusíte trpět bolestmi a čekat až se dočkáte volného termínu na rehabilitaci. Buďte sami sobě terapeutem a nenechte své tělo, aby se trápilo. 

Na FC I. a FC II. bude pro zájemce možnost si nechat otestovat svou svalovou rovnováhu pomocí FMS. Jedná se o 7 jednoduchých cviků, které ukáží, kde v těle máte svalovou nerovnováhu. V případě dysbalance budou doporučeny korekční cviky.

Pravidelná cvičení budou probíhat v budově Hutního projektu 2.patro. 

Na lekce bude nutno se předem přihlásit. Počet je omezen na 6 lidí.

Ceník:  1 lekce =   150,-  (90 min)

            7 lekcí =    870,-

          14 lekcí =  1450,-  (po slevě 1305,-)

Hlásit se můžete na tel. 603 711 754 (stačí i sms) nebo email: bendova@rolfterapie-frydek.cz

Klienti, kteří u mě absolvovali 10 sezení terapie Rolfingu mají slevu 10% z ceny.

Fasciální cvičení I. 

Každý čtvrtek od 11.10. 2018 od 15:00  (1,5 hod).

FC I. je určeno pro osoby, které nemají zkušenosti s vnímáním svého těla a nikdy cíleně necvičili.  I pro ty, kteří cvičí, ale nepřináší úlevu nebo si nejsou jistí, jestli jejich cvičení je správné.

Naučíte se správně dýchat, vnímat různé typy dýchání a použít jej tam kde bude třeba. Naučíte se vědomě používat své tělo, prociťovat jej pomocí jednoduchých cviků. Rozhýbete si zatuhlé klouby, vrátíte pohyblivost tam kde má být a zpevníte uvolněné. Vytrénujete si tělo tak, aby jakýkoli sport byl radostným pohybem. 

 

Fasciální cvičení II.

Každé úterý od 9.10. 2018 v 18:30 - 20:00 hod

Pro každého. kdo prošel FC I., pro ty kdo už umí vědomě používat dech, má základy správného pohybu. Pro všechny, kdo jsou zvyklí na pravidelný pohyb z různých pohybových aktivit např. joga, qigong, taichi.

Tady už budeme více propojovat dech s protahováním, posilováním a vizualizací, učit se používat izolované pohyby, tak aby došlo ke správnému propojení svalových řetězců.

Do cvičení zapojíme pomůcky: elastické pásy, míčky, tyče, stimulační podložky, které pomáhají v aktivaci šlacho-svalových řetězců.