Terapeut, vzdělání

Jmenuji se Dana Bendová a terapiím těla se věnuji od roku 2001.

Postupně jsem prošla různými kurzy masážních terapií, pohybovými a vzdělávacími kurzy.

Mezi nejvýznamnější bych zařadila studium tradiční čínské medicíny, kde jsem pochopila toky energií v lidském těle. Další studiem byl život sám. Prošla jsem si určitou zkušeností, kdy jsem si potvrdila, že vše souvisí se vším. To jak náš fyzický stav, emoce a naše myšlenky ovlivňuje realita a okolnosti kolem nás. 

V roce 2007 jsem poprvé slyšela o Rolfingu a intuitivně jsem věděla, že tuto terapii chci umět. Moje duše cítila, že to je přesně to co celý svůj profesní život hledám. V té době jsem ještě neměla možnost se takového kurzu zúčastnit. Ale věřím, že pokud necháme věcem hladký průběh, tak se životní cesta naplní. Tak tomu bylo i s Rolfterapií. Dílem určitého sledu událostí, jsem se dostala k historicky prvnímu kurzu Rolfterapie v České republice.

Jak jsem se dostala k Rolfterapii:

V roce 2011 jsem si zlomila pravou ruku a následovala operace. Zároveň došlo k ochrnutí nervů a znecitlivění 4 prstů. Tento stav trval 4 měsíce. Vzhledem k mé profesi, to v podstatě znamenalo konec mé práce a hledat si něco jiného. V té době jsem na internetu našla, že byl zahájen kurz Rolfterapie a velmi jsem toužila tuto terapii umět. Okamžitě jsem volala Martě Foudové a popsala jí svou situaci. Pozvala mě do Prahy, ať si vyzkouším terapii a pak se rozhodnu. Po příchodu se mě ujal Aleš Urbančík a pracoval s mojí rukou. Musím říct, že to nebylo zrovna příjemné, ale výsledek byl, že do druhého dne se citlivost mých prstů zlepšila natolik, že jsem začala vnímat cit ve svých prstech a to rozhodlo, že jsem na kurzu už zůstala.  Do týdne se mi do prstů vrátila 100% citlivost. Tím jsem nemusela podstoupit reoperaci jizvy. Tato zkušenost mě natolik přesvědčila o účinnosti Rolfterapie, že jsem se rozhodla absolvovat celý 1,5 letý výcvik.

Během výcviku jsem poznala na svém těle účinky Rolfterapie a jak silně se nevědomky necháváme  ovlivňovat gravitací. Díky sebepoznávací zkušenosti, prociťování jemných pohybů se mi podařilo postavit tělo do souladu s gravitačním polem. Dnes dokáži využívat své tělo v pohybu s vynaložením co nejmenšího úsilí. Zažívám stavy absolutní volnosti a lehkosti. Co nejlépe vyvážené tělo v prostoru účinně šetří energii, pohybuje se s lehkostí a bez velkého úsilí. Toto vše má velký efekt, protože nedochází ke zbytečnému vyčerpávání energetických rezerv organismu.

Dne 26.4. 2013 bylo prvním 10 terapeutům vyškoleným v České republice slavnostně předány certifikáty o ukončení výcviku Rolfterapie. Tímto jsme se zároveň stali členy Casi (česká asociace strukturální integrace) a Iasi (mezinárodní asociace strukturální integrace).

Certifikáty Rolfterapie


 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Tisková konference

Video z tiskové konference u příležitosti slavnostního předávání diplomů:

http://www.youtube.com/watch?v=jHYnYsbX8F8