Jak pracuji s klientem

 

 Co vás na terapii čeká?

1. pohovor - jaké potíže vás trápí, co vás omezuje, s čím potřebujete pomoci, operace, úrazy...

2. posouzení jak se pohybujete, jaké pohybové vzorce převážně používáte, kdy se objevuje bolest, jakým způsobem dýcháte...

3. samotná terapie, během které klient provádí drobné pohyby

4. návrh cviků na doma

5. platba a domluva dalšího sezení

Toto je stručný přehled co vás na terapii čeká. Každý člověk je individuální, takže nelze sepsat přesný postup jednotlivých sezení. Většinou začínám posuzováním dechu. Bez umění správného dýchání se nelze posunout kupředu. Umět správně dýchat nám není dáno přirozeně. Je třeba se tomu naučit. Dobrá zpráva je, že to není nic složitého. Sami zjistíte, že naučit se vnímat svůj dech má mnoho pozitivních efektů. Dech má neuvěřitelnou sílu a bylo by škoda nevyužít celého rozsahu jeho účinků.

Pči každém sezení projdeme sérii cviků, které dostanete na doma. Délku cvičení si každý určí sám. Už při  15 minutách cvičení každý den dochází k nápravě správného fungování svalů a tím rychlého odstranění potíží. Cviky jsou jednoduché a zvládne je opravdu každý. 

Udělejte si z každodenního pohybu svou tělocvičnu a uvidíte jak rychle se vám změní život. 

Mým cílem je naučit klienta vnímavosti ke svému tělu, naučit naslouchat potřebám těla. Naše tělo není jen pouhá hmota, hromada kostí a svalů, která funguje a splňuje naše základní potřeby. Tělo je především schránka pro duši. A když se o svou tělesnou schránku nebudeme starat, tak ta začne chátrat a pak strádá také duše. Tělo a duše jsou jako spojené nádoby a jedno bez druhého nemůže existovat.  A odměnou za tuto péči Vám bude radost ze života a naplnění jeho smyslu. Protože pouze vědomé tělo nebude klást bolestivé omezení a překážky v rozvoji duševní a duchovní podstaty člověka.